Pokud nemáte zkušenosti, co s sebou na tábor, následující seznam určitě doporučujeme vytisknout a projít. Je toho dost, hlavní je ale samozřejmě mít sebou batoh, něco na vodu a na jídlo, něco na sebe a pro spaní plus pevnou obuv a helmu na koně. S tím se dá bez problémů vyžít, na na tyto věci prosím nezapomeňte.

NUTNÉ:

Ideálním zavazadlem na cestu je kufr nebo velká taška, nutný je alespoň menší batůžek na výlety (na pití, jídlo, plavky, ručník apod.).


Oblečení: běžné oblečení do každého počasí, množství dle délky pobytu -  bundy, mikiny, trička, tepláky, kalhoty, kraťasy, spodní prádlo, oblečení na spaní, plavky (křidélka či vestu pro neplavce), pláštěnka, pokrývka hlavy (kšiltovka, šátek), kapesníky, ponožky

Obuv: pohodlné sportovní boty (alespoň dvoje), sandály (vhodné pro turistiku), bačkory, holínky dle vlastního uvážení (osobně nejsem zastáncem gumové neprodyšné obuvi)

Hygienické potřeby: mýdlo, šampon, pasta, kartáček, hřeben, ručníky, osuška, opalovací krém, popř. dívčí hygiena atd.

 

Pitný režim: láhev na pití, může být pet (na výlety potřeba min. 1, raději 2 litry)

 

Potřeby na stravování: ešus, plechový hrneček a celý příbor - příbor je opravdu potřeba, dejte dětem alespoň vidličku a lžíci

Ostatní: léky které dítě užívá, sluneční (příp. dioptrické) brýle

Spací potřeby: karimatka, spacák, napínací prostěradlo, polštář, deka - kromě karimatky platí i pro ubytované v budově (nevlastníte-li spacák, stačí povlečení a prostěradlo)NEZAPOMEŇTE NA:
lékařské potvrzení o způsobilosti dítěte, pokud jste se přihlašovali pomocí elektronické přihlášky (+ případně doplatek ceny pobytu)

kopii průkazky zdravotního pojištění

 jezdeckou, případně cyklistickou helmu pro jízdu na koni

 šátek pro táborové hry

 gumičky na koňské copánky, přírodní barvy na malování obličeje nebo koní (není nutné)

kapesné cca 50 - 80 Kč na vlak či vstupy, další dle uvážení rodičů - u mladších dětí uschováme

 svítilna s náhradními bateriemi

 

HODÍ SE:

Na náš tábor se určitě hodí oděv v indiánském nebo westernovém stylu.

Indiánští muži ze stepí nosili bederní roušku, což je pás látky protažený mezi bedry a stažený opaskem, tuto osobně velmi rád a často také používám s naprostou spokojeností, hodí se jak na běžné nošení tak jízdu na koni a pro teplejší měsíce neznám nic vhodnějšího. Dále je možné využít košili a legíny nebo deku pro zahalení v případě horšího počasí. Velmi pěkná je i bederní rouška aztéků s trochu jiným střihem, stejně jako ta severní je i tato pro mexické počasí opravdu ideální.

Pro ženy se hodí indiánské šaty, podle mého osobního názoru jim velmi sluší, jsou však dost dlouhé a člověk si na ně musí zvyknout, takže na tábor lze samozřejmě využít i jejich kratší variantu. Ženské legíny jsou svojí velikostí vhodné právě k delším šatům. Aztécké ženy nosily podobný oděv, jen dvoudílný.

Podrobnější informace naleznete např. na hezky zpracovaných stránkách www.indiani.cz  nebo www.woodcraft.cz , také na našich stránkách je spousta fotek severních i aztéckých stylů nebo samozřejmě na Facebooku či Pinterestu.

Indiánští muži i ženy byli samozřejmě velcí parádníci, takže nejrůznější ozdoby na krk, ruce a nohy samozřejmě neuškodí včetně peří.

 

Skutečné zbraně prosím nechte doma, já své bojové nože, tomahawky a luky také pečlivě schovávám.

 

Pokud Vás nebo Vaše ratolesti zajímá jiné období, ať už se jedná např. o starověk či středověk a máte k dispozici vybavení z vhodných ideálně přírodních materiálů, určitě si jej vezměte sebou, pohled na podobnou parádu je určitě malebnější, než na dnes tak často přemaskáčované tábornictví.

 

 Pokud ovšem žádné takové vybavení nemáte nebo nechcete vyrábět, nic se neděje, v žádném případě není nutné. Osobně si oděv i vybavení vybírám pouze a jen dle svého vkusu a nenechám si do něj mluvit, to samé nečiním nikomu jinému.

 

 

blok, pastelky, fixy, propiska, dopisní papíry, obálky se známkou

hudební nástroj (foukací harmonika, flétna, kytara)

pingpongová pálka, míček

kniha, oblíbená hra, karty apod.

oblíbená hračka (pro ty mladší)

pokud něco na zub, tak aby se to rychle nezkazilo a především v rozumném množství

 

látková taška na použité oblečení

repelent

 polštářková náplastNA TÁBOR JE ZAKÁZÁNO BRÁT NÁSLEDUJÍCÍ VĚCI:

 mobilní telefony

 cenné věci (šperky, elektronika, drahé oblečení)

kuličkové pistole (nebezpečí zranění)

 

ZA VĚCI ÚČASTNÍKŮ NERUČÍME

Chlapec_s_batohem